آموزش کار با دستگاه دیاگ

آموزش تست LCD دیاگ پارس کوشان

 

برای تست و تنظیم صفحه نمایشگر سخت افزار دیاگ پارس کوشان، کافی است که در قسمت منوی اصلی بخش تنظیمات، قسمت روشنایی صفحه LCD انتخاب شود تا از طریق فلش‌های راهنما و کلیدهای روی بدنه سخت افزار، میزان نور روشنایی نمایشگر قابل تنظیم شود.

آموزش آشنایی با نرم‌افزار دیاگ پارس کوشان

 

در سخت افزار دیاگ پارس کوشان محتویات و قابلیت‌های نرم افزار این دستگاه در قسمت منو اصلی قابل مشاهده و بررسی است. این قسمت شامل بخش‌های زیر می‌شود که آشنایی با آن‌ها به ترسیم یک شمای کلی از نرم افزار دیاگ پارس کوشان به کاربران کمک می‌کند.

  • خودروهای سواری و سبک
  • موتور سیکلت
  • استاندارد OBD-ll
  • خودروهای باری و سنگین
  • تستر و شبیه‌ساز سنسورها
  • تنظیمات

بخش تنظیمات حاوی بخش‌های مختلفِ مشخصات دستگاه، برنامه‌های خریداری شده، فعال/غیرفعال سازی نرم افزار، روشنایی صفحه LCD، نمایش محدوده پارامترها، تست سخت افزار دیاگ، دیتالاگر و تماس با ما می‌شود و در واقع انجام فرآیند شخصی‌سازی و آماده کردن دستگاه برای امور مورد نیاز، وابسته به این قسمت است.

آموزش مشاهده پارامتر های استاندارد دیاگ

 

برای آشنایی با این سازوکار در دستگاه دیاگ ماشین پارس کوشان، باید ابتدا از قسمت منو اصلی نوع خودرو (مثلاً خودروهای سواری و سبک) را مشخص کرد تا منو عیب‌یابی قابل روئیت شود.

در این قسمت امکان انتخاب تولیدکننده خودرو (ایران خودرو، سایپا، زامیاد و…) وجود دارد. برای نمونه اگر از قسمت مربوط به خودروهای سایپا خودروی پراید انتخاب شد، دستگاه دیاگ امکان مشاهده پارامترهای استاندارد سیستم موتوری (زیمنس بنزینی، ساژم S۲۰۰۰ و…)، ایموبیلایزر، سیستم ضد قفل ترمز ABS، کیسه هوای ایمنی و… را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

انتخاب کردن هر کدام از این گزینه‌ها کاربران را با منویی مواجه می‌کند که گزینه نمایش پارامترها در کنار دیگر گزینه‌ها مانند شناسه‌های سیستم، خواندن عیوب، پاک کردن عیوب و… قابل دسترس است.

با انتخاب گزینه نمایش پارامترها، گزینه‌های مختلفی مانند کلیه پارامترها در یک لیست، پارامترهای سیستم تزریق سوخت، پارامترها سیستم جرقه زنی و… در معرض انتخاب قرار می‌گیرد که حاوی اطلاعات و مقادیر استاندارد دور موتور، زمان پاشش بنزین، دمای آب رادیاتور، موتور پله‌ای و… است.

آموزش فعال سازی نرم‌افزار دیاگ

 

برای فعال‌سازی نرم افزار دیاگ در سخت افزار دیاگ پارس کوشان، ابتدا از قسمت منو وارد بخش عیب‌یابی شده و نوع خودرو و سیستم مورد نظر انتخاب می‌شود. طبیعتاً در شرایطی که نرم افزار دیاگ برای سیستم فعال‌سازی نشده باشد، کاربر با پیغام خطا و راهنمایی‌های لازم جهت خرید و فعال‌سازی نرم افزار مواجه می‌شود.

بعد از خرید نرم افزار مورد نظر، کاربران می‌توانند از قسمت منو اصلی وارد بخش تنظیمات/ فعال یا غیرفعال کردن نرم افزار دیاگ شوند و کد فعال‌سازی نرم افزار را وارد کرده و در قسمت برنامه‌های خریداری شده (بخش تنظیمات) تائید فعال‌سازی نرم افزار را مشاهده کنند.

آموزش ریمپ زیمنس با دیاگ پارس کوشان

 

برای انجام این عمل در قسمت منو اصلی وارد بخش خودروهای سواری و سبک شده و بعد از انتخاب خودرو پراید و وارد شدن به قسمت دانلود نرم افزار دیاگ، گزینه زیمنس انتخاب می‌شود. در این بخش گزینه ری مپ (تغییر جداول) ECU، انتخاب می‌شود که گزینه‌های مختلف دمای خاموش شدن فن‌ها، دمای روشن شدن فن دور کند و تند، کات آف رگباری و… را در اختیار قرار می‌دهد.

آموزش دانلود ایسیو ساژم دیاگ پارس کوشان

 

برای این فرآیند باید در منو خودرو پراید گزینه دانلود تبدیل و ری مپ انتخاب شود تا در ادامه امکان دانلود ایسو ساژم (مطابق روش دانلود سایر امکانات) برای سخت افزار دیاگ میسر گردد.